Stres bez stresu

Odpolední škola NLP 
14.11. a 16.11.2023

Žijeme ve stresu...

Když je například antilopa v ohrožení života, utíká před nějakým predátorem, ocitá se v obrovské stresové zátěži. Zároveň, pokud se jí podaří uniknout, vidíte za pár minut tutéž antilopu v klidu a pohodě se nerušeně pást… Bez zátěže minulosti.

Možná je vám to povědomé, třeba jsme koukali na stejné dokumentární filmy.

Zároveň mi ale taky asi dáte za pravdu, když řeknu, že u člověka je to jiné. My lidi ani nepotřebujeme skutečného predátora. Dokážeme si ho vytvořit. Může pak vypadat jako štos složenek, vizuál bankovního účtu, protivný kolega, úkoly od šéfa, nemoc (naše nebo někoho blízkého), problémy s dětmi, plánování, potřeba něco udělat (když to z nějakého důvodu nejde), jakákoliv změna, atd. Mnohdy nejde o skutečné akutní ohrožení života, přesto se naše tělo chová, jako by šlo.

Rozdíl mezi námi a zmiňovanou antilopou je ale také v tom, že my – lidé – na rozdíl od ní, dokážeme v tomto akutním stavu setrvávat dlouhou dobu – hodiny, dny, týdny, mnohdy i léta. 


Co je stres?

Stres je vlastně úžasný mechanismus – umožňuje nám nastartovat záložní systémy a všechno vydržet. Problém je v tom, že jde o krátkodobý proces – dlouhodobě je stres pro tělo velmi toxický.

Dobrou zprávou je, že se nejedná a o neřešitelnou situaci. Jakkoliv stres vnímáme většinou jako externí zdroj, ve skutečnosti jsme my sami tím, kdo si ho způsobuje. A tím pádem s ním můžeme pracovat 🙂


Proč využít kurz?

Kurz STRES BEZ STRESU vám pomůže najít řešení, pokud:

💥nevíte, jak se vymotat z kolotoče nadměrné zátěže
💥jste nadmíru unavení ze své práce/rodiny/…
💥máte pocit, že nic nestíháte
💥reagujete podrážděně, protože je toho na vás prostě moc
💥chtěli byste si odpočinout, ale nejde vám to
💥nedokážete se na nic koncentrovat, protože se cítíte přehlceni
💥každý večer jste úplně vyfluslí, a ráno se necítíte svěží
💥v souvislosti s každodenním shonem si už všímáte fyziologických        a emočních projevů – nechutenství, nebo tendenci k přejídání či nadměrnému mlsání; přílišné únavy, podrážděnosti, nebo apatie, bolí vás žaludek, hlava, záda, cítíte neustálé napětí, tenzi, …
💥už si ani nepamatujete, jaké to bylo, když jste byli v pohodě
💥prostě chcete najít svůj vnitřní klid a žít v rovnováze

Dokonce i jen představa něčeho tíživého, jako třeba velká životní změna, ztráta zaměstnání, stěhování, očekávané úmrtí blízkého, strach, že se nerozjede náš projekt, strach o partnerský vztah, obava z toho, jak mě budou vnímat lidé v okolí, nebo že nezvládneme samostatně udělat nějaký krok … vytváří silný stresový stav. 

Čemu věříte?

Mnohá naše přesvědčení, která si od dětství budujeme, nám také moc nepomáhají: nejsem dost dobrá/dobrý, nezasloužím si to, ostatní tomu rozumí lépe, nemám dobrý základ, jsem smolař, jsem nedostatečná/ý, nesmím vybočit, to nezvládnu, život je těžký, očekávám hlavně průšvih, mým údělem je trpět, nejsem dost zajímavá/ý, … Dostávají nás do stavu neustálého vnitřního konfliktu (v souvislosti s našimi přáními a sny) a vytváří tak interní stresové prostředí.
 
Máme řešení!

Tento kurz vám pomůže zpracovat interní i externí zdroje stresu a pomůže vám uskutečnit kroky, které zamezí tomu, abyste se do dalších stresových situací dostávali. Zároveň získáte nástroje, díky kterým budete moci čelit důsledkům stresu, pokud už se dostaví. Neváhejte a začněte žít vybalancovaný život bez omezení stresujícími faktory.

🧘‍♂️

PŘIHLÁSIT SE DO KURZU

Jak to probíhá

Kurz je rozdělen do dvou odpoledních částí s jednodenní přestávkou. Každý odpolední díl se koná v čase 16:00 – 19:00 hod. s krátkou přestávkou v průběhu.

Jak to funguje

Bude řeč i o troše teorie, ale hlavně budete cvičit. Naučíte se techniky NLP, které vám pomohou pracovat s tíživými situacemi aktuálně i do budoucna.

Podpora

Celý kurz proběhne ve velmi individuálním a laskavém duchu v plném zaměření na vaše potřeby. K dispozici dostanete manuál / pracovní sešit a plnou podporu lektorky.

Čas

Jedná se o krátký kurz, nicméně každá minuta bude plně využita pro váš prospěch. Kurz je šestihodinový, rozdělen do dvou odpolední.

Výzva

Základem pro výsledný efekt ve zvládání stresu tkví v ochotě přijmout zodpovědnost a pracovat na změně. Potom si buďte jistí tím, že stres už budete dávat bez stresu. 

Shrnutí a cena

Tento kurz probíhá po dvě odpoledne 14. 11. a 16.11. od 16:00 do 19:00 hodin.
Cena je 1.990 Kč (konečná cena za oba termíny).
Přihlaste se co nejdříve, pro zachování individuálního přístupu je počet účastníků omezen na 9.

A pokud vás to láká, ale nejste si jisti, zavolejte mi nebo napište a já vám zodpovím všechny vaše otázky, na které budu znát odpověď.

Těším se na vás!

Eliška Brázdová
autorka kurzu
zakladatelka NLP centra v Olomouci
lektorka NLP
Transpersonal Life-balance coach