(+420) 604 273 279

kurz koučování

Využijte své vědomosti a zkušenosti ze studia NLP také pro své okolí. Naučte se vstoupit do světa vašeho klienta a rozpoznejte strategie, které používá k vytváření vlastních problémů. Pomozte mu přeměnit tyto problémové strategie v realizaci cílů. Aktivujte jeho schopnosti v kterékoliv situaci. Umožněte mu dosáhnout trvalých změn svými koučovacími schopnostmi pomocí nástrojů NLP.  

NLP je mimořádně silným a láskyplným způsobem koučování. A i když se oficiálně nejedná o terapeutickou metodu, skutečně terapeuticky a léčivě působí.

Kurz koučování je určen pro absolventy NLP Master Practitioner. Zahrnuje deset dvoudenních modulů. 

V kurzu propojujeme různé nástroje jako NLP, systemickou terapii, spirálovou dynamiku, práci s dechem a tělem, Life Balance, hypnoterapii, provokativní koučink, vedené meditace a další.

co je náplní kurzu?

Morální rozvoj

Abychom sami dosáhli vyšší spirituální úrovně, je třeba integrovat určitou morální strukturu. Ne ve smyslu konvenční morálky, která má tendenci hodnotit a působí absolutisticky. Mluvíme o vyšších cílech ve smyslu spirituálního růstu a rozvoje, kdy tendence dokážeme aplikovat vědomě a stávají se součástí většího celku s vlastní strukturou. Každý rozvoj by měl také podporovat rozvoj vědomí.

Techniky koučování

Seznámíte se s různými koučovacími přístupy, takže získáte flexibilitu při práci s konkrétními klienty. Koučování není jen o technice, ale také o celkové schopnosti vnímat klienta a aktivně mu naslouchat. Potom mu ve správný čas klást správné otázky.

Principy NLP

Prohloubíme pochopení a uchopení základních principů NLP. Jak konkretizovat, za jakého úhlu pohledu přistupovat k problému či k řešení. Intenzivně prohloubíme Outcome Frame.

Fáze rozvoje

Každý rozvoj a každý proces prochází konkrétními fázemi. Naučíte se různé typy různých rozvojových a životních fází, a jak jejich znalost a schopnost je rozlišit využít při koučování.  

Symbolika

Symbolika pomáhá vyhnout se gramatické struktuře, racionálnímu myšlení a pomáhá prorazit do vyšší úrovně vědomí, kde můžeme vystoupit ze své logické struktury, ze své mapy světa. Symbolika odkazuje na podstatu. Naučíte se ji využít pro svůj rozvoj i pro své koučování.

Metafory

Metafory jsou významným prostředkem pro kvalitní koučing. Staňte se mistry v používání metafor a prvků hypnoterapie.

Spiral Dynamics

Prohloubíte si znalosti o Spirálové dynamice a zjistíte, jak je využít pro vedení a učení lidí, v procesu potřeby změny apod. Spiral Dynamics vs. spiritualita

Paradigmata

Naučíte se, jak pracovat s paradigmaty a jak vést klienta k osvobození se od nich

NLP v praxi

V kontextu NLP se na problém a potřebu klienta můžeme dívat z různých úhlů pohledu. Buďte flexibilní a komplexní.

jakým způsobem pracujeme?

Stejně jako v ostatních našich kurzech, i v kurzu koučování klademe důraz na praktickou část.

teorie

získáte obsáhlý nový teoretický základ, zároveň prohloubíte dosavadní znalosti. Obdržíte skripta.

cvičení

formou praktických cvičení se zdokonalíte ve využívání technik NLP a důsledně natrénujete práci s klientem. Jako v předchozích kurzech, i zde si vše vyzkoušíte nejen jako kouč, ale také jako koučovaný a pozorovatel.

proces

projdete opět hlubokým procesem vlastního uvědomění, který rozproudí vaši energii a nakopne váš spirituální rozvoj. Koučování primárně vede k objevení vnitřní svobody a získání nových perspektiv.

certifikace

po absolvování kurzu získáte certifikát NLP Centra Olomouc

Přihlásit se do kurzu Přihlaste se na ukázku zdarma

Stáhněte si zdarma e-book

TAJEMSTVÍ EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE

stáhnout

zpět